KOKS


Koks opałowyKoks szeroko stosowany był dawniej jako element opałowy w ogrzewaniu domów. W tej chwili nasza szeroka oferta składu opałowego w Gliwicach obejmuje większość produktów opałowych w tym również koks. Obecnie Koks używany w ogrzewaniu domów jest raczej marginalnie spowodowane jest to zwiększeniem izolacji domków jak 9i również jego ceną. Koks jako element opałowy jest stosunkowo drożysz od swoich zamienników. A cena jego może być uzależniona od jego odzyskiwania. Sam koks powstaje w wyniku spalania węgla kamiennego w bardzo wysokich temperaturach (powyżej 600 stopni C) w piecu do tego nieprzeznaczonym. Obecnie koks wycofywany jest lub już praktycznie nie używany jako element opałowy do ogrzewania domostw. Koks – produkt wtórny znalazł swoje zastosowanie w przemyśle gdzie wypływa na procesy termiczne zachodzi w ogromnych kotłach przetwarzających stal.

Jakie korzyści z palenia koksem?


Koks przede wszystkim jest produktem dużo czystszym w porównania do tradycyjnego węgla ponieważ nie kurzy się i nie brudzi swojego otoczenia. Jest to niemalże węgiel chemicznie czysty. Koks jest produktem który w trakcie palenia nie dymi się intensywnie a wręcz minimalnie, nie zawiera również żadnych substancji smolistych które mogą zostać w procesie spalania uwalnianych do atmosfery. O zaletach tego wtórnego produktu opałowego może świadczyć chociażby fakt, że koks posiada bardzo wysoką wartość opałową(kaloryczność) mierzoną w 30MJ/kg. Jest to głównie spowodowane dużym nagromadzeniem czystego pierwiastka węgla w materiale.

Skład opałowy w Gliwicach oferuje Koks różnogatunkowy oraz o różnej gramaturze.

KOKS ORZECH

KOKS ORZECH

Koks to paliwo o bardzo dużej kaloryczności, wyższej od zwykłego węgla kopalnego. Jest to opał dla osób ceniących komfort i wygodę. Zakup tego produktu daję gwarancję najwyższej jakości parametrów, które uzyskuje poprzez specyficzny proces powstawania. Koks osiąga wyższą temperaturę podczas spalania, a proces ten jest spokojniejszy co jest bezpośrednim powodem rzadszego uzupełniania paliwa oraz zbierania popiołu w komorze spalania. Dzięki temu ograniczona zostaje częstotliwość kontaktu z opałem. Wysoka wartość opałowa gwarantuje szybkie osiągnięcie oczekiwanej temperatury. Koks podczas procesu spalania nie powoduje powstawania sadzy, co wiąże się z bezpieczeństwem instalacji, a także utrzymaniem sprawności urządzeń grzewczych, a tym samym przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa. W połączeniu z zerową zawartością siarki gwarantuje czystość pieca oraz długotrwałe bezproblemowe użytkowanie przewodów kominowych.

 
Charakterystyka i przeznaczenie produktu:

 • Kuchnie węglowe
 • Piece konwencjonalne, Piece CO
 • Kotły zasypowe
 • Kotły zgazowujące
 

Specyfikacja w stanie analitycznym:

 • Ciepło spalania 30-32 MJ/kg
 • Wartość opałowa 27-29 MJ/kg
 • Granulacja 40-60 mm
 • Wilgotność 8-12 %
 • Popiół 8-12 %
 • Siarka całkowita 0,3-0,5 %
                                         cena: 2100 zł/t

   

pobierz plik z ofertą
nfl player shop, www.nflprostore.us, basket ballplayer shop, hockey player online, www.mlbonlinepro.com, www.socceronline.club, college-basketball-online, mls player shop, college players shop lightning player shop, avalanchehockeyshop, capitalshockeyshop, jetshockeyshop, canuckshockeyshop, oilershockeyshop, goldenknightshockeyshop, lions player shop, 49ers player shop, bills player shop, packers player shop, texans player shop, chiefs player shop, ravens player shop, cowboys player shop, rams player shop, buccaneers player shop, eagles player shop