KOKS


Koks opałowyKoks szeroko stosowany był dawniej jako element opałowy w ogrzewaniu domów. W tej chwili nasza szeroka oferta składu opałowego w Gliwicach obejmuje większość produktów opałowych w tym również koks. Obecnie Koks używany w ogrzewaniu domów jest raczej marginalnie spowodowane jest to zwiększeniem izolacji domków jak 9i również jego ceną. Koks jako element opałowy jest stosunkowo drożysz od swoich zamienników. A cena jego może być uzależniona od jego odzyskiwania. Sam koks powstaje w wyniku spalania węgla kamiennego w bardzo wysokich temperaturach (powyżej 600 stopni C) w piecu do tego nieprzeznaczonym. Obecnie koks wycofywany jest lub już praktycznie nie używany jako element opałowy do ogrzewania domostw. Koks – produkt wtórny znalazł swoje zastosowanie w przemyśle gdzie wypływa na procesy termiczne zachodzi w ogromnych kotłach przetwarzających stal.

Jakie korzyści z palenia koksem?


Koks przede wszystkim jest produktem dużo czystszym w porównania do tradycyjnego węgla ponieważ nie kurzy się i nie brudzi swojego otoczenia. Jest to niemalże węgiel chemicznie czysty. Koks jest produktem który w trakcie palenia nie dymi się intensywnie a wręcz minimalnie, nie zawiera również żadnych substancji smolistych które mogą zostać w procesie spalania uwalnianych do atmosfery. O zaletach tego wtórnego produktu opałowego może świadczyć chociażby fakt, że koks posiada bardzo wysoką wartość opałową(kaloryczność) mierzoną w 30MJ/kg. Jest to głównie spowodowane dużym nagromadzeniem czystego pierwiastka węgla w materiale.

Skład opałowy w Gliwicach oferuje Koks różnogatunkowy oraz o różnej gramaturze.

KOKS ORZECH

KOKS ORZECH

Koks to paliwo o bardzo dużej kaloryczności, wyższej od zwykłego węgla kopalnego. Jest to opał dla osób ceniących komfort i wygodę. Zakup tego produktu daję gwarancję najwyższej jakości parametrów, które uzyskuje poprzez specyficzny proces powstawania. Koks osiąga wyższą temperaturę podczas spalania, a proces ten jest spokojniejszy co jest bezpośrednim powodem rzadszego uzupełniania paliwa oraz zbierania popiołu w komorze spalania. Dzięki temu ograniczona zostaje częstotliwość kontaktu z opałem. Wysoka wartość opałowa gwarantuje szybkie osiągnięcie oczekiwanej temperatury. Koks podczas procesu spalania nie powoduje powstawania sadzy, co wiąże się z bezpieczeństwem instalacji, a także utrzymaniem sprawności urządzeń grzewczych, a tym samym przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa. W połączeniu z zerową zawartością siarki gwarantuje czystość pieca oraz długotrwałe bezproblemowe użytkowanie przewodów kominowych.

 
Charakterystyka i przeznaczenie produktu:

 • Kuchnie węglowe
 • Piece konwencjonalne, Piece CO
 • Kotły zasypowe
 • Kotły zgazowujące
 

Specyfikacja w stanie analitycznym:

 • Ciepło spalania 30-32 MJ/kg
 • Wartość opałowa 27-29 MJ/kg
 • Granulacja 40-60 mm
 • Wilgotność 8-12 %
 • Popiół 8-12 %
 • Siarka całkowita 0,3-0,5 %
                                         cena: 2100 zł/t

   

pobierz plik z ofertą