WĘGIEL KAMIENNY

Skład węgla

Do najpopularniejszych od lat stałych paliw kopalnianych należy zaliczyć węgiel kamienny oraz węgiel brunatny. Oba bardzo wysoko energetyczne materiały opałowe
Ciężko jest na stałe wyeliminować z użytku tak wysokoenergetyczny substrat opałowy.

W Śląskich składach węgla króluje węgiel brunatny oraz kamienny, są to węgle zaliczane do grupy II o średniej kaloryczności (23-24 MJ/kg) oraz o niezłych parametrach spalania surowca.
Kupując węgiel kamienny lub węgiel brunatny z naszego składu opału w Gliwicach mają Państwo pewność, że otrzymają najlepszy węgiel tylko z polskich kopalni tego surowca. Węgiel brunatny jak i kamienny znajdujący się a co dzień w naszym składzie opałowym to produkt najwyższej kategorii. Porównywalnie zagraniczny węgiel może charakteryzować się nawet o połowę niższą kalorycznością a w ten właśnie sposób może dawać znacznie mniej ciepła niż wysokogatunkowy składnik.
Często certyfikaty jakości węgla wystawia dostawca węgla lub wystawiane są na zlecenie podmiotów pośredniczących, a nie przez same kopalnie, w ten właśnie sposób możemy zbadać jakość posiadanego węgla.

Skład opału w Gliwicach dba o najwyższą jakość produktów opałowych, tak więc oferowany przez nas węgiel brunatny jak i węgiel kamienny nie tylko sprzedawane są w przystępnej cenie ale również posiadają certyfikaty swojej jakości.

Cena węgla kamiennego uzależniona jest od jego gramatury

WĘGIEL GRUBY

WĘGIEL GRUBY

Węgiel Gruby - typ węgla kamiennego wyselekcjowanego ze względu na granulacje, która mieści się w przedziale 40-200mm. Węgiel Gruby należy do grupy węgli kamiennych. Charakteryzuje się niską zawartością siarki ok. 0,8 %, co powoduje dobre spalanie węgla, a także eliminuje powstawanie tzw. "szlaki" w piecu, oraz osadzania sadzy w przewodach kominowych. Opał można mieszać ze wszystkimi paliwami stałymi, co pozwala zachowac wpływ zarówno na tempo spalania jak i kontrolować wydatki. Warto zakupic węgiel gruby w workach, które można wygodnie przetransportować do kotłowni.
Gruby węgiel charakteryzuje się bardzą dużą kalorycznością w granicach 31 MJ/kg. Zastosowanie - obiekty o dużych powierzchniach grzeczych typu: hale produkcyjne, szkoły. Węgiel kamienny dostarczamy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej pod skrzydłami kórej są kopalnie Knurów i Szczygłowice.

Produkt jest dostępny na bierząco na Składzie Opału w Gliwicach.
Charakterystyka i przeznaczenie produktu:

 • Kuchnie węglowe
 • Piece konwencjonalne, Piece CO
 • Kotły zasypowe
 • Kotły zgazowujące  Specyfikacja w stanie analitycznym:
 • Ciepło spalania 32-34 MJ/kg
 • Wartość opałowa min 30 MJ/kg
 • Granulacja 40-200 mm
 • Wilgotność 8-12 %
 • Popiół 7 %
 • Siarka całkowita 0,8 %
                                         Cena 1350 zł/t
      

pobierz plik z ofertą