WĘGIEL KAMIENNY

Skład węgla

Do najpopularniejszych od lat stałych paliw kopalnianych należy zaliczyć węgiel kamienny oraz węgiel brunatny. Oba bardzo wysoko energetyczne materiały opałowe
Ciężko jest na stałe wyeliminować z użytku tak wysokoenergetyczny substrat opałowy.

W Śląskich składach węgla króluje węgiel brunatny oraz kamienny, są to węgle zaliczane do grupy II o średniej kaloryczności (23-24 MJ/kg) oraz o niezłych parametrach spalania surowca.
Kupując węgiel kamienny lub węgiel brunatny z naszego składu opału w Gliwicach mają Państwo pewność, że otrzymają najlepszy węgiel tylko z polskich kopalni tego surowca. Węgiel brunatny jak i kamienny znajdujący się a co dzień w naszym składzie opałowym to produkt najwyższej kategorii. Porównywalnie zagraniczny węgiel może charakteryzować się nawet o połowę niższą kalorycznością a w ten właśnie sposób może dawać znacznie mniej ciepła niż wysokogatunkowy składnik.
Często certyfikaty jakości węgla wystawia dostawca węgla lub wystawiane są na zlecenie podmiotów pośredniczących, a nie przez same kopalnie, w ten właśnie sposób możemy zbadać jakość posiadanego węgla.

Skład opału w Gliwicach dba o najwyższą jakość produktów opałowych, tak więc oferowany przez nas węgiel brunatny jak i węgiel kamienny nie tylko sprzedawane są w przystępnej cenie ale również posiadają certyfikaty swojej jakości.

Cena węgla kamiennego uzależniona jest od jego gramatury