WĘGIEL KAMIENNY

Skład węgla

Do najpopularniejszych od lat stałych paliw kopalnianych należy zaliczyć węgiel kamienny oraz węgiel brunatny. Oba bardzo wysoko energetyczne materiały opałowe
Ciężko jest na stałe wyeliminować z użytku tak wysokoenergetyczny substrat opałowy.

W Śląskich składach węgla króluje węgiel brunatny oraz kamienny, są to węgle zaliczane do grupy II o średniej kaloryczności (23-24 MJ/kg) oraz o niezłych parametrach spalania surowca.
Kupując węgiel kamienny lub węgiel brunatny z naszego składu opału w Gliwicach mają Państwo pewność, że otrzymają najlepszy węgiel tylko z polskich kopalni tego surowca. Węgiel brunatny jak i kamienny znajdujący się a co dzień w naszym składzie opałowym to produkt najwyższej kategorii. Porównywalnie zagraniczny węgiel może charakteryzować się nawet o połowę niższą kalorycznością a w ten właśnie sposób może dawać znacznie mniej ciepła niż wysokogatunkowy składnik.
Często certyfikaty jakości węgla wystawia dostawca węgla lub wystawiane są na zlecenie podmiotów pośredniczących, a nie przez same kopalnie, w ten właśnie sposób możemy zbadać jakość posiadanego węgla.

Skład opału w Gliwicach dba o najwyższą jakość produktów opałowych, tak więc oferowany przez nas węgiel brunatny jak i węgiel kamienny nie tylko sprzedawane są w przystępnej cenie ale również posiadają certyfikaty swojej jakości.

Cena węgla kamiennego uzależniona jest od jego gramatury

WĘGIEL ORZECH

WĘGIEL ORZECH

Węgiel Orzech - Węgiel w granulacji 25mm-80mm popularnie nazywany Orzechm jest najpopularniejszym asortymentem każdego Składu Opału. W zależności za jakiek kopalni owy orzech pochodzi taką też posiada kaloryczność węgla, co jest ściśle powiązane z cena węgla w asortymencie orzech. W naszym składzie węgla najpopularnieszym węglem tego asortymentu są węgle z Kampani Węglowej jak i Jastrzębskiej Spółki Węglowej zwanej potocznie Jastrzębskim Węglem. Krótko mówiąc węgiel kamienny orzech jest najcześciej kupowanym węglem do pieców co.
Zaprzaszamy serdecznie do naszego składu opału w Sośnicowicach do zapoznania się z asortymentem - dobra cena - tani opał.Charakterystyka i przeznaczenie produktu:

 • Kuchnie węglowe
 • Piece konwencjonalne, Piece CO
 • Kotły zasypowe
 • Kotły zgazowujące

   
 

Specyfikacja w stanie analitycznym:

 • Ciepło spalania 27-31 MJ/kg
 • Wartość opałowa 25-30 MJ/kg
 • Granulacja 25-80 mm
 • Wilgotność 8-12 %
 • Popiół 7 %
 • Siarka całkowita 0,8 %
                                  Cena od 1290 zł/t


                                                    
pobierz plik z ofertą