FLOTOKONCENTRAT

Flot węglowyFlotokoncentrat inaczej flot węglowy jest to materiał opałowy charakteryzujący się bardzo stabilnym a przy tym także ekonomicznym spalaniem. Sam flotokoncentrat dosyć często nazywany jest także „floto węglem” i zaliczany jest do bardzo wydajnych paliw przeznaczonych do spalania w kotłach tradycyjnych, węglowych.
Flotokoncentrat śmiało może zastąpić tradycyjny węgiel kamienny, ponieważ posiada bardzo porównywalną wysoką sprawność wytwarzania ciepła. Do zalet tego materiału opałowego można zaliczać również jego nieznaczną wilgotność dzięki czemu może być spokojnie przechowywany w różnych warunkach atmosferycznych. Jako materiał zaliczany do ekologicznych paliw stałych charakteryzuje się również podczas procesu spalania wytwarzaniem minimalnej ilości popiołu jaka pozostaje po całkowitym spaleniu tego materiału. Dlatego też stosowany może być na szeroką skalę jako produkt opałowy w gospodarstwach domowych dzięki swoim ekologicznym predyspozycjom paliwa ekonomicznego i czystego i jako produkt o bardzo konkurencyjnej cenie.

Sprzedaż flotokoncentratu


Flotokoncentrat dostępy jest głównie na terenie Śląska. Nasz skład opału w Gliwicach prowadzi ciągłą sprzedaż tego materiału opałowego.

Cena za flot węglowy jest bardzo konkurencyjna w porównywaniu do innych paliw stałych. Sprawdź naszą ofertę.